Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#584136 Σχεδόν όλα κλείστηκαν (θα αναφερθώ προσεχώς) μένει μία λεπτομέρεια. Τετάρτη πρωί θα ξυπνήσουμε κάπου στο Παρίσι ή κοντά στο Παρίσι. Πέμπτη μεσημέρι πετάμε από Αϊντχόφεν. Δώστε καμία ιδέα για διανυκτέρευση την Τετάρτη το βράδυ; Αμβέρσα; Γάνδη; Κάπου στη νότια Ολλανδία; Αν ναι, που; Η πλάκα είναι ότι αν και ο @rx8_drifter έκραξε τον Αϊντχόφεν, η κολητή της γυναίκας που έχει ζήσει κι αυτή Ολλανδία τη χαρακτήρισε ως την ωραιότερη πόλη της Ολλανδίας και ότι θα πήγαινε και να ζήσει μόνιμα. Ως ακραίο μέτρο σκέφτηκα και μία διανυκτέρευση με σύντομη βραδινή βόλτα στο Άμστερνταμ.

Καμία ιδέα κανείς;
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#584160
Chris έγραψε:Με ψησατε ρε παλιοπαιδα κι εκλεισα κι εγω μια διανυκτερευση αντβερπεν το ερχομενο σαββατο


< >
Παρε το καμπριολέ και ελα Βρυξέλλες για freddo ρε.

@corto

Η διανυκτέρευση στο Άμστερνταμ αν είναι ΠΣΚ θα έχει αισθητή διαφορά. Έχεις τσεκάρει τιμές?

< >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#584167 Τετάρτη βράδυ. Ανελαστικό καλώς ή κακώς. Μας περιορίζουν τα γενέθλια του μικρού που είναι συγκεκριμένη μέρα και πρέπει εκείνη τη συγκεκριμένη μέρα να είμαστε στο πάρκο του Αστερίχ.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#584185 Είναι αστείο να λες το EHV την ωραιότερη πόλη της ολλανδιας (Καλά, για τουρίστα είναι εντελώς ακυρο). Η κολλητή της γυναίκας σου προφανώς έχει ένα θέμα γούστου. Μπορεί (τωρα, γιατί 5 χρόνια πριν ούτε αυτό δεν υπηρχε) να έχει κάποια θετικά του να ζεις εκεί αλλά τπτ παραπάνω.

Ερχόμενος από Παρίσι μπορείς να σκεφτείς το σενάριο να κοιμηθείς Antwerpen, να μην την δεις δλδ στο πρώτο κομματι) είναι ακριβώς στο δρόμο σου και είσαι και κοντά στο EHV, εφόσον αποφύγεις το απογευματινό μποτιλιάρισμα.

Απ την άλλη μπορείς να κοιμηθείς και μια βραδιά στην πιο όμορφη πόλη της ολλανδιας :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#584204 Κοίτα μαζί σου είμαι. Έχω την εντύπωση ότι αν δεν ήταν εκεί η Φίλιψ και δε χρηματοδοτούσε χοντρά (παλιότερα περισσότερο με Ρομάριο, Ρονάλντο κλπ) την τοπική PSV θα αγνοούσαν όλοι την ύπαρξή της.

Επίσης δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω μία στάση και στο Baarle να χαρεί ο μικρός με το Βέλγιο που γίνεται Ολλανδία και ξανά Ολλανδία και τα σπίτια και τις καφετέριες που είναι μισά εδώ και μισά εκεί (κάτι τέτοια τον ενθουσιάζουν), αλλά μυρίζομαι μεγάλη πατάτα.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#584231 Βασικά EHV==ASML (για την πόλη τώρα μεω) έχεις μείνει πισω :lol:

Ένα ωραίο χωριό επίσης είναι το Den Bosch, έτσι για το διαφορετικό και σε απόσταση βολής από EHV
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#584238 Το Leiden δεν αναφέρθηκε, θυμάμαι όμορφο ήταν (δεν ξέρω ωστόσο αν κολλάει στο πρόγραμμα και αν αξίζει περισσότερο από άλλα μέρη στην Ολλανδία).
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#585028 Η αναχώρηση είναι για 30 Ιουνίου :lol: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#585043 Παρακαλούσα για 7 Ιουλίου να γλιτώσουμε οριστικά. Δε με λες εσύ που ξες; Αν σκάσει καμία εφορευτική πάμε μόλις φτάσουμε σε πρεσβεία;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#585081 Γιατι να αφησει; Στις 7 ανοιγουν οι καλπες, 7:10 εχοντας ψηφισει παιρνει την οικογενεια, το αμαξι φορτωμενο και "Γεια χαρανταν και τα κουκια μπαγλαν" :lol: :lol: