Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#718390 Οι Βόρειο Μακεδόνες ζητάνε ανάλογα τα κέφια τους καφεδάκι που παίζει ανάλογα το ποσό φορτωμένος είσαι. Ξεκινάει από 5€ και έχω δώσει πέρσι 20€.
Βούλγαροι δεν ζητάνε τίποτα.
Επίσης οι Κροάτες μου ζήτησαν πέρσι 5€ αλλά λογοκριθηκαν οι γεμάτες λέξη αγάπη οπότε σαν αντιδραση :lol: δεν έδωσα ποτέ το εξοδολογιο στο τοπικό Γερμανία - Ελλάδα.

Edit, mod
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#718407 Urban legend. Εκτός αν είσαι καραπαράνομος και κερνάς από μόνος σου. Έχω περάσει και από τα τρία σύνορα που έχουμε και ήταν πάντα κύριοι.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#718692 Εμένα θα το δηλώσει ο οδηγός της νταλίκας.

Καλύτερα να τηλεφωνήσεις στο τελωνείο στα σύνορα να ρωτήσεις, ώστε να προγραμματίσεις να φτάσεις εγκαίρως


< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#718982 Είναι εντάξει η κατάσταση στα σύνορα με Αλβανία; Μας έχουν καλέσει σε ελληνικό χωριό και ίσως ανέβουμε. Παίζουν πουστιές εκεί στην Κακαβιά; Μην βρω κανά μπελά..
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#718983 Στη χειρότερη λίγη άσπρη σου πετάνε στο χώρο αποσκευών. Έχουν αλλάξει οι ποινές όμως και οι φύλακες στο Φιερι αναβαθμίστηκαν. Τη πάτησε έτσι φίλος.

Sent from hell >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#719120 Ρε, αυτά μεταξύ μας μωρε μλκ. :x

Τεσπά, υπάρχει γιδοπερασμα, σχετικά ασφαλές. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#719736 Τέλος καλό όλα καλά, η οδήγηση από Μπρνο έως Αθήνα βγήκε όπως τα είχα φανταστεί. Αναγκαία η στάση Θεσσαλονίκη, όταν βγήκα από το αμάξι ένιωσα λες και με είχαν μόλις συναρμολογήσει. Συνολικά βγήκε 15 ώρες η διαδρομή μέχρι το σπίτι του φίλου στο Λαγκαδά. 2 ώρες περίπου ήταν η συνολική αναμονή στα σύνορα (Ουγγαρία -> Σερβία και Σερβία -> Σκόπια)

Στα σύνορα στα Σκόπια, το Κορσάκι πρέπει να γυάλισε στο φύλακα, άνοιγε τις βαλίτσες με τα ρούχα να δει εάν έχω κάτι, σου λέει αυτός έχει λεφτά και ταξιδεύει incognito από Τσεχία με το κουβαδάκι για τα μάτια του κόσμου. Αφού του λύθηκε η απορία με άφησε και έφυγα. Αλλά ο συνάδελφος του όταν έφτασα στα σύνορα με Ελλάδα ζήτησε το κατιτίς του μαζί με την πράσινη κάρτα :lol:

edit: Να μην ξεχάσω να αναφέρω ένα γαμάτο κομμάτι με στροφές στα Σκόπια, να το πιεις στο ποτήρι. Καμπερωτές απλωτές στροφές, χωρίς απότομα κλεισίματα να σε αναγκάζει να πέσεις στα φρένα. Ιδανικό για μοτοσυκλέτα και για χατσμπακ πυραυλάκι
Άβαταρ μέλους
By bebes
#719979 To ταξίδι περιξ της Πολωνίας ακυρώθηκε οριστικά και σε μια στιγμη καταναλωτικής αδυναμίας :shifty: έκλεισα αεροπορικά για Τρεβίζο.
7 διανυκτερεύσεις, την τελευταία την εβαλα ήδη στη Βενετία (απαίτηση γυναίκας :inlove: )
Σκέφτομαι να ξεκινήσω με Βερόνα, να κινηθώ σε κάποιες διαδρομές γυρω απο τη λίμνη Γκάρντα, να ανέβω πρός Μerano και μεσω του passo Stelvio να κατευθυνθώ πρός λίμνη Κομο.

Εδω θελω τη βοήθειά σας: Απο Κομο λέω να μπω Ελβετία μεχρι Λουκέρνη (Ελβετία εχω παει μονο στο Λουγκάνο απο Ιταλια, και στη Ζυριχη αεροπορικώς μερικές ωρες) και πανω σ'αυτο τον άξονα να κανω καποιες διαδρομες και μια διανυκτέρευση οπουδηποτε.
Θα ειμαστε ολη η φαμίλια (5), οπότε δεν με παιρνει για παραπάνω.

Οποιαδήποτε πρόταση είναι ευπρόσδεκτη, για μέρη και διαδρομές. Να αρχίσω να ψαχνω και ξενοδοχεία. : :eat:

πχ, αυτό που είναι;
το είχα βρεί στην καραντίνα, αλλά το (ξ)εχασα παλι :oops:
Εικόνα