Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By Morx
#244067 Δεν ειναι μονο οι γλιστρες.

Τα ελασματα στα τακακια πρεπει να κατσουν σωστα.
Το o-ring του εμβολου πρεπει να μπορει να το επαναφερει πισω καθως και το 1ο o-ring να ειναι καθαρο απο βρωμιες.
Οι γλιστρες παιζουν το ρολο τους αλλα οχι τοσο μεγαλο στην περιπτωση που φαγωθει το τακακι απο τη μερια του εμβολου.

Ενα rebuild θα το 'κανα παντως. Μονοπιστονη ειναι, No big deal...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#244347 Θα το βάλω στο πρόγραμμα κι αυτό, μιας και την επόμενη φορά μάλλον θέλω και δίσκο πίσω. Προς το παρόν φαίνεται οκ. Λίγο που χάζευα στο νετ, δεν είναι τπτ το ιδιαίτερο, εφόσον έχεις χώρο στο σπίτι.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#244702 Δεν είναι ΕΕΕ αυτό :hmmm:
Μου φαίνεται απίθανο να μπορεί να μπει ΕΕΕ σε αυτό το σημείο, λογικά αυτά θα πρέπει να αράζουν στο Maasvlakte II
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#244801 τι ειναι το ΕΕΕ ?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#244802 https://en.wikipedia.org/wiki/Maersk_Triple_E_class
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#244806 μερσι.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#275435 Πήρα το CBR για βόλτα σήμερα και μου έκανε πολύ έντονα βηξίματα με χαμηλε΄ς στροφές σαν διακοπή όταν επιτάχυνε.

μου το έκανε πολύ αραιά παλιά και παλιότερα αλλά σήμερα ήταν πολύ έντονο.

καρμπυρατέρ?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#275471 Εγώ έπαθα κάτι ακόμη χειρότερο: με σχεδόν άδειο ρεζερβουάρ, έβαλα V-power σε εταιρικό πρατήριο και με το που βγαίνω η μηχανή πνίγηκε και μου έβγαλε check-engine!
Και είναι αυτά ίδια χάλια, αύριο την στέλνω συνεργείο.
Παίρνει εμπρός δύσκολα, δεν κρατάει ρελαντί, και ακούγεται σαν μονοκύλινδρο!
Εννοείται υποπτεύομαι την βενζίνη, αλλά σε εταιρικό πρατήριο και V-power τέτοια φόλα;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#275475
rx8_drifter έγραψε:Πήρα το CBR για βόλτα σήμερα και μου έκανε πολύ έντονα βηξίματα με χαμηλε΄ς στροφές σαν διακοπή όταν επιτάχυνε.

μου το έκανε πολύ αραιά παλιά και παλιότερα αλλά σήμερα ήταν πολύ έντονο.

καρμπυρατέρ?

Πολυ πιθανο. Ισως κ λιγο βενζινη αλλα τα καρμπς αυτα εχουν. Και εχεις κ πολλα.

<
Άβαταρ μέλους
By xenos
#275476
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ έπαθα κάτι ακόμη χειρότερο: με σχεδόν άδειο ρεζερβουάρ, έβαλα V-power σε εταιρικό πρατήριο και με το που βγαίνω η μηχανή πνίγηκε και μου έβγαλε check-engine!
Και είναι αυτά ίδια χάλια, αύριο την στέλνω συνεργείο.
Παίρνει εμπρός δύσκολα, δεν κρατάει ρελαντί, και ακούγεται σαν μονοκύλινδρο!
Εννοείται υποπτεύομαι την βενζίνη, αλλά σε εταιρικό πρατήριο και V-power τέτοια φόλα;

Περιεργο οντως. Θα μπορουσες να αδειασεις το ρεζ. Σε ενα μπετονι, να βάλεις λιγη καινουρια κ να δεις.

<
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#280370 Εξορμηση στας γαλλικάς εξοχάς, Κήποι του Μονέ

Εικόνα

Εικόνα

Το πρόβλημα με το κόμπιασμα συνεχίζει, δεν είναι βενζίνη, μετά το καλοκαίρι θα πρέπει να την πάω για κοίταγμα