Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By Morx
#444049 Το εχω ακομα! Αν και παροπλισμενο εδω και 1 μηνα. :rant:
Με τρακαρε ενας μεθυσμενος (λογικα αν ψαξεις στα "Τροχαια", θα βρεις τις λεπτομερειες) και περιμενω τα ανταλλακτικα να ερθουν.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#444054 Το κυνηγητό με τι εργαλείο έγινε;

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#444063 τι 911 ηταν?
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#444065 Τα παραλες λιγάκι? Καλο το gsr, αλλά φλερτάρεις με επίπεδα Κουπεα.

Μετά το τούνελ έχει 3 4 ανοιχτές πατημένος με καλούτσικο οδόστρωμα.

Όταν αρχίζει το σφιχτό κομμάτι το οδόστρωμα σου δίνει αίσθηση καλού αλλά είναι σε σημεία επικίνδυνο.

Κατσαρωνει, έχει σπασίματα κλπ.

Αντίθετα, το ανηφορικό είναι σαφώς καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#444069
blackpug106 έγραψε:Τα παραλες λιγάκι? Καλο το gsr, αλλά φλερτάρεις με επίπεδα Κουπεα.



εχει να κανει πολύ μεγαλο ρολο ο οδηγος σε τετοια κυνηγητα,με τετοια μηχανάκια/αυτοκίνητα.
Δεν την ξερω τη διαδρομή,αλλα η γνωμη μου είναι ότι 2 ισάξιοι οδηγοι με 600αρι και 997 s σε στροφες των 220-240 χλμ/ωρα(αρα και ανοιγματα από λιγοτερα χλμ μεχρι αυτά τα χλμ) υπερτερει το 997.
Όλα αυτά ξαναλεω με ισαξιους οδηγούς,κατι που πολύ δυσκολα θα το βρεις τυχαια στο δρομο.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#444163
dimviii έγραψε:
blackpug106 έγραψε:Τα παραλες λιγάκι? Καλο το gsr, αλλά φλερτάρεις με επίπεδα Κουπεα.



εχει να κανει πολύ μεγαλο ρολο ο οδηγος σε τετοια κυνηγητα,με τετοια μηχανάκια/αυτοκίνητα.
Δεν την ξερω τη διαδρομή,αλλα η γνωμη μου είναι ότι 2 ισάξιοι οδηγοι με 600αρι και 997 s σε στροφες των 220-240 χλμ/ωρα(αρα και ανοιγματα από λιγοτερα χλμ μεχρι αυτά τα χλμ) υπερτερει το 997.
Όλα αυτά ξαναλεω με ισαξιους οδηγούς,κατι που πολύ δυσκολα θα το βρεις τυχαια στο δρομο.


Με ισάξιους οδηγούς το πόρσε είναι 2 ΤΚ μπροστά. Καμία επαφή.
Με σαφώς καλύτερο οδηγό στο μοτοσακό υπάρχει πιθανότητα να πάνε μαζί.
Σε δημόσιο δρόμο με το κάκιστο οδόστρωμα πρέπει να πάρεις τρομερά ρίσκα για να κινηθείς σε τόσο γρήγορους ρυθμούς
Άβαταρ μέλους
By Morx
#444445
Anonymous Founder έγραψε:Γνώμη μου, μην παίρνεις τόσα ρίσκα σε δημόσιους δρόμους...
:s_blush :s_no

Σεβομαι τα λεγομενα σου, τα ρισκα που παιρνω πλεον ειναι πολυ "μικροτερα" απ'οτι μερικα χρονια πριν.
Δεν ξεπερασα τα ορια μου. Δεν βρηκαν τα μαρσπιεδακια ασφαλτο, κατι που στη συγκεκριμενη ασφαλτο ειναι εφικτο για το GSR.

dimviii έγραψε:τι 911 ηταν?

Δεν παρακολουθω τις εξελιξεις της πορσε, αλλα πρεπει να ηταν Turbo S

blackpug106 έγραψε:Τα παραλες λιγάκι? Καλο το gsr, αλλά φλερτάρεις με επίπεδα Κουπεα.

Μετά το τούνελ έχει 3 4 ανοιχτές πατημένος με καλούτσικο οδόστρωμα.

Όταν αρχίζει το σφιχτό κομμάτι το οδόστρωμα σου δίνει αίσθηση καλού αλλά είναι σε σημεία επικίνδυνο.

Κατσαρωνει, έχει σπασίματα κλπ.

Αντίθετα, το ανηφορικό είναι σαφώς καλύτερα.

Εγω δεν σε εβρισα! :lol:
Ο σκοπος μου δεν ηταν να ευλογησω τα γενια της suzuki, αλλα η εκπληξη μου ,με το Porsche που ο τυπος το πηγε οπως το πηγε τελοσπαντων. Δεν εχω ξαναπετυχει τετοιο αυτοκινητο σε στροφες και ο οδηγος, να προσπαθει να το απολαυσει.


GSR600 Vs 997 ... πιστευω δεν πανε μαζι στη συγκεκριμενη διαδρομη... ειχα κι αλλο να πιεσω στις κλειστες και σε οσες τον περασα, το εκανα σχετικα ανετα και το ανετα χαρακτηριζει τον οδηγο, οχι το αυτοκινητο, να τα λεμε αυτα.
Απο τα 180-190 και πανω εξαφανιζοταν. Κραταγα 4η 5η οσο μπορουσα για τις εξοδους μπας και...

Το ολο Point ξαναλεω, ειναι επειδη ετυχε πρωτη φορα να κοντραρω αυτοκινητο τετοιας κατηγοριας σε στροφες.
Ευθειες αποφευγω να κυκλοφορω για να χαρω οδηγηση, οποτε να τελικιασω με 1000άρι, 600άρι η οτι αλλο εναντια σε 4τροχο που ετυχε να βρεθει, δεν εκατσε. Στις δε στροφες του Θεσσαλικου καμπου επισης, σιγα μην παει κανενας μαλακας με το supercar να το πλακωσει. Θα παρει ο βλαχος το Cayenne να παει μπαλες, απο Λάρισα για Ελασσονα - Κρανια - Δεσκατη και πισω;;
Άβαταρ μέλους
By Morx
#444507 Ναι αλλα ο βλαχος με το Cayenne εκει, παει με 70. Για πλαταμωνα ομως δεν του φτανει η αριστερη λωριδα και τσιμπαει 150. Ολα καλα η ευθεια!

Για Ελασσονα ναι, με παρεα + moto γινεται παιδοτοπος!!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#479305 Εικόνα
Είχα ξεχάσει να ενημερώσω για την βόλτα το φθινόπωρο. Ένα μικρό ταξιδάκι από παλιά εθνική Θήβας, μέχρι Λιβαδειά και επιστροφή από εθνική (όπου είχε πέσει το σκοτάδι και το δαγκώσαμε λίγο...).
Πολύ ωραία διαδρομή για μηχανή, αν και είχε σε σημεία κίνηση παραδόξως. Μάλλον για να αποφύγουν τα διόδια (άντε μετά να έρθει η ανάπτυξη! :rant: ).
H διαδρομή έγινε στις 8 Οκτωβρίου και περάαμε από διάφορα χωριά (Θίσβη, Αγ. Γεώργιος, Αγ. Τριάδα). Τα χωριά δεν μπορώ να πω πως ήταν ιδιαίτερα όμορφα, αλλά δεν είχε σημασία κιόλας, εμείς βόλτα κάναμε.
Μαζί ήταν φιλικό ζευγάρι, με BMW GS1150 που είχαν πάρα πολύ καιρό να κάνουν βόλτα (χειρότεροι από εμένα και την :inlove: ), λόγω παιδιών! :oops:
Το φχαριστηθήκαμε πάντως, αν και εγώ γι' ακόμη μία φορά κατάλαβα πως κάτι πρέπει να κάνω με τον συμπλέκτη, είτε είναι πολύ βαρύς (που δεν θα το έλεγα) είτε κάτι είναι στραβό στο γκριπ και με κουράζει.

Θυμήθηκα την βόλτα επειδή χθες πήγαμε για μια κοντινή με συμφορουμίτη, και η multi μου έκανε κόλπα με την μπαταρία (είχα μήνες να την κουνήσω :lipsealed: :help: ). Ενώ το Σάββατο πήρε κανονικά, την Κυριακή όχι! :s_hang
Ευτυχώς ήταν η BMW δίπλα, και έβαλα με καλώδια και έφυγα (με κάποια καθυστέρηση :s_blush ). Φτάνω, και ξεχνάω το κλειδί ανοιχτό για λίγα λεπτά, και επειδή το φως είναι πάντα αναμμένο, πέφτει πάλι η μπαταρία!
:s_mad :s_rofl
Μου βάζει ένας καλός άνθρωπος μπροστά με καλώδια, και φεύγουμε! Για να μην έχουμε άλλα επεισόδια, ξεχνάω και τον ανεφοδιασμό που πάντα κάνω πριν από βόλτα, είχα μισό τεπόζιτο και δεν θα πηγαίναμε μακριά. Στάση για καφέ και παρκάρισμα σε κατηφόρα, για να είμαστε σίγουροι. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε, πήρε μπροστά με την πρώτη μετά τον καφέ.
Και έχω και εντελώς καινούρια μπαταρία, αλλά γι' ακόμη μία φορά την... κακοποίησα αφήνοντας την μηχανή ακίνητη. Θα την βγάλω για φόρτιση και δεν νομίζω να έχει πρόβλημα.
:s_hang
Ωραία ήταν η βολτίτσα, φοβερή μέρα χθες, αν και στην επιστροφή, χωρίς ήλιο, κλασικά το δαγκώσαμε. :s_hang
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#479396 Bρε ΗΦ, εφόσον την έχεις τη μηχανή να κάθεται τόσο μεγάλα διαστήματα και την έχεις και σε γκαραζ, πάρε εκει ενα φορτιστή να την έχεις μόνιμα πάνω. Το κόστος του είναι όσο μια μπαταρία, θα στο ξεπληρώσει στην πρώτη μεγάλη ακινησία :lol: