Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#732209 Μήπως έχουμε κανένα συνεργείο για Suzuki προς δυτικά?
Ο προηγούμενος το πήγαινε στο Σταθοπουλο που γενικά δεν είναι κοντά αλλά αν ξέρουμε ότι είναι καλός δεν έχω θέμα να το πηγαίνω εκεί.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#732252 georgetz βάλε καμιά φωτό του ΜΤ στο σχετικό τοπικ!

Μου έχουν μείνει και βαλιτσάκια της sw motech αν θες.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#733133
MIXOStsi έγραψε:georgetz βάλε καμιά φωτό του ΜΤ στο σχετικό τοπικ!

Μου έχουν μείνει και βαλιτσάκια της sw motech αν θες.


Εικόνα
Εικόνα

ΥΓ είναι ακριβά απ'ότι θυμάμαι αυτά και μετα βίας έχω ενδιαφερθεί για βαλιτσάκια μέχρι τώρα, περιαστική η χρήση του ΜΤ :lol:
Στείλε άμα θες σε πμ μια τιμή και αν έχουν βάσεις, έτσι για reference. Καλοπούλητα θα ευχηθώ και να ευχαριστιέσαι το Tracer :)
Άβαταρ μέλους
By alexm
#745017 Καλησπέρα στο γκρουπ. Εδώ και καιρό με τρώει ο κωλος μου για μηχανακι-σκουτερ. Δεν έχω δίπλωμα μηχανής και δεν έχω οδηγήσει πότε μου μηχανάκι, οπότε είμαι λίγο επιφυλακτικος κυρίως σε ότι αφορά την ασφάλεια μου.

Άρχισα να πιστεύω ότι ένα mp3 θα ήταν μια καλή λύση για πρώτη μηχανή, να με βοηθήσει να συνηθίσω πιο εύκολα και ίσως να ξεπεράσω τις φοβίες μου.

Θέλω τις γνώμες σας για το αν σκέφτομαι σωστά, με πόσα λεφτά θα μπορούσα να πάρω κάτι μεταχειρισμένο αξιοπρεπές και αν υπάρχει κάποια εναλλακτική.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#745025 Θα πας για δίπλωμα ή θες να πάρεις τριτροχο με του αυτοκινήτου?
Σε ότι κόστος έχεις στο μυαλό να υπολογίζεις και τον εξοπλισμό.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#745030 Η αλήθεια είναι ότι αν μπορώ να αποφύγω τη διαδικασία του να βγάλω και δίπλωμα μηχανής, θα βόλευε.

Όσο για τον εξοπλισμό έχω ξεχωριστό μπάτζετ καθαρά και μόνο για αυτό
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#745034
alexm έγραψε:Καλησπέρα στο γκρουπ. Εδώ και καιρό με τρώει ο κωλος μου για μηχανακι-σκουτερ. Δεν έχω δίπλωμα μηχανής και δεν έχω οδηγήσει πότε μου μηχανάκι, οπότε είμαι λίγο επιφυλακτικος κυρίως σε ότι αφορά την ασφάλεια μου.

Άρχισα να πιστεύω ότι ένα mp3 θα ήταν μια καλή λύση για πρώτη μηχανή, να με βοηθήσει να συνηθίσω πιο εύκολα και ίσως να ξεπεράσω τις φοβίες μου.

Θέλω τις γνώμες σας για το αν σκέφτομαι σωστά, με πόσα λεφτά θα μπορούσα να πάρω κάτι μεταχειρισμένο αξιοπρεπές και αν υπάρχει κάποια εναλλακτική.
Αν ο στόχος είναι να μάθεις και να παρεις μοτοσικλέτα για διαδρομές εκτός πολης, να το κάνεις. Η μοτοσικλέτα είναι ο καλύτερος τρόπος για να απολαύσεις μία διαδρομή, να αισθανθείς τον αέρα, το υψόμετρο, τις μυρωδιές της φύσης.

Αν θες αστική μετακίνηση, άστο καλύτερα.
Χωρίς εμπειρία από δυο τροχους, στην πόλη που κάθε μέρα γινεται χειρότερη από συμπεριφορες οδηγών, είναι ρίσκο.

Σόρι που στο χαλάω δεν ξέρω και την ηλικία σου αλλά αυτά τα ξεκινάς νέος που οι υποχρεώσεις είναι λιγότερες και το οποιο ρίσκο δεν μοιάζει με τέτοιο ή δεν σε νοιάζει τόσο.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By alexm
#745060 Ακόμη νέος θεωρώ πως είμαι (29).
Το θέλω το μηχανάκι για μετακίνηση κυρίως για από και προς τη δουλειά μου, περνώντας και από το κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Νιώθω ότι οι τρεις ρόδες ίσως μου δώσουν μια βοήθεια να συνηθίσω την οδήγηση της μηχανής.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#745061
alexm έγραψε:Ακόμη νέος θεωρώ πως είμαι (29).
Το θέλω το μηχανάκι για μετακίνηση κυρίως για από και προς τη δουλειά μου, περνώντας και από το κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Νιώθω ότι οι τρεις ρόδες ίσως μου δώσουν μια βοήθεια να συνηθίσω την οδήγηση της μηχανής.

Για καποιον λογο σε ειχα για αρκετα μεγαλυτερο :oops: :lol:

ΟΚ. Οποτε ξεχνα τα ολα και ορμα! Απλα ενα πραγμα στο μυαλο! ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΠΑΝΤΑ! ΠΑΝΤΑ! Ακομα και για το περιπτερο, κρανος, μπουφαν, γαντια, μποτακια.
Άβαταρ μέλους
By glf
#745083 Ε ναι για σενάριο δουλειά σπίτι ένα σκούτερ είναι πολύ λογική επιλογή στην Ελλάδα. Δε γίνεται να πηγαίνουμε όλοι με το αυτοκίνητο.
Εγώ Κοζάνη και το καβαλάω όσο μπορώ περισσότερο. Οκ το χειμώνα βγάζω μπαταρία και πάει στο γκαράζ...
Σκέψου την ευκολία να πας για δουλειές κέντρο και να παρκάρεις χωρίς άγχος.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#745102
Νίκος Παππάς έγραψε:
alexm έγραψε:Ακόμη νέος θεωρώ πως είμαι (29).
Το θέλω το μηχανάκι για μετακίνηση κυρίως για από και προς τη δουλειά μου, περνώντας και από το κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Νιώθω ότι οι τρεις ρόδες ίσως μου δώσουν μια βοήθεια να συνηθίσω την οδήγηση της μηχανής.

Για καποιον λογο σε ειχα για αρκετα μεγαλυτερο :oops: :lol:

ΟΚ. Οποτε ξεχνα τα ολα και ορμα! Απλα ενα πραγμα στο μυαλο! ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΠΑΝΤΑ! ΠΑΝΤΑ! Ακομα και για το περιπτερο, κρανος, μπουφαν, γαντια, μποτακια.



Είμαι ακόμα νιάτο ρε γμτ, αν και αρχίζω να κουραδιαζω πληρως.
Φυσικά και εξοπλισμό θα πάρω και φυσικά θα τον έχω πάντα φορεμένο.

Για το mp3 ξέρει κανείς να μου πει;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#745110
alexm έγραψε:
Για το mp3 ξέρει κανείς να μου πει;

Το μονο που ξερω ειναι οτι το ειχε ενας τυπος εδω που δουλευει απεναντι και το εδωσε για 300ρα βεσπα. ( Θα χαρει κι ο koubeast :lol: :s_roses . ) Ο λογος ηταν οτι λογω βαρους εκαιγε πολυ και του εβγαλε μια βλαβη στο μπροστινο συστημα η οποια πηγε πολλα.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#745112 Αλεξ, εγω απο μηδενικη εμπειρια πηγα σε 250αρι σκουτερ, με μια ροδα μπροστα :lol: μικρη κιολας. Εχω κανει γυρω στα 30κ χμ, πειραια-αθηνα, δεν επεσα ποτε, δεν ανησυχησα ποτε. Οδηγω αμυντικα βεβαια, καμια σχεση με το αυτοκινητο. Αναγκαστικα αποκτας οραση 360 μοιρων και εισαι παντα ενα βημα μπροστα, βλεπεις τη βλακεια που θα κανει ο αλλος πριν σκεφτει καν να την κανει. Δε θα επαιρνα mp3, κυριως λογω της πολυπλοκοτητας του μπροστινου, και γιατι εκ του αποτελεσματος βλεπω πως δεν θα το χρειαζομουν για να προσαρμοστω καλυτερα