Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#194534 δεν είναι τελείως άγνωστη η εταιρία. Προτίμησε κάποια με εγγύηση εφ όρου ζωής. Έτσι τώρα δεν θα το συζητούσαμε, θα στο είχαν επισκευάσει δωρεάν.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#194606 Όπως έχω γράψει παλιότερα η V-kool καλή και ανθεκτική (από το 08 στο mondeo) είναι , ΑΛΛΑ έχει πολύ μέταλλο με αποτέλεσμα GPS και κινητά μέσα στο αμάξι να μη πιάνουν σήμα, δε γνωρίζω στις νέες σειρές της εάν έχει πιο ''φιλική'' σχέση με τις ακτινοβολίες.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#194631 Οι ήδη υπάρχουσες μεμβράνες τοποθετήθηκαν κατά την αγορά του αυτοκινήτου ως δώρο. Δε γνωρίζω ποιας εταιρίας είναι, δεν έχω κάποιο χαρτί. Γι'αυτο, τώρα που άρχισαν κάποια μικροπροβληματάκια, συν του ότι θέλω να κάνω ένα γενικό ρετούς στο αυτοκίνητο, να τις αλλάξω. Θα πάρω προσφορές από 3Μ και llumar.. Απλώς έλεγα μήπως κάποιος έχει γνωστό ή γνωρίζει κάποιον που κάνει σωστή δουλειά.
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#194734
Dodger έγραψε:Οι ήδη υπάρχουσες μεμβράνες τοποθετήθηκαν κατά την αγορά του αυτοκινήτου ως δώρο. Δε γνωρίζω ποιας εταιρίας είναι, δεν έχω κάποιο χαρτί. Γι'αυτο, τώρα που άρχισαν κάποια μικροπροβληματάκια, συν του ότι θέλω να κάνω ένα γενικό ρετούς στο αυτοκίνητο, να τις αλλάξω. Θα πάρω προσφορές από 3Μ και llumar.. Απλώς έλεγα μήπως κάποιος έχει γνωστό ή γνωρίζει κάποιον που κάνει σωστή δουλειά.


Αν πας σε γνωστή μάρκα και μαγαζί, ακόμα και χωρίς την εγγύηση της κατασκευάστριας εταιρείας, θα σου δώσουν εγγύηση για αρκετά χρόνια, για οποιοδήποτε πρόβλημα, μην σε προβληματίζει αυτό. Οι πιο γνωστές μάρκες και με παραπλήσιες τιμές είναι αυτές οι τρεις που ξέρουμε όλοι, διαλέγεις και παίρνεις.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#248964 Εχετε γνωμη για κανα καλο μαστορα για μεμβρανες στα Βορεια Προαστια?
Η Llumar στο Μαρούσι τι λεει??

Διαβαζω επισης στη νομοθεσια, οτι δεν επιτρεπονται οι μεμβρανες μπροστα, εκτος απο αυτες που απορροφουν UV ΚΑΙ δεν χρησιμοποιουνται για σκιαση. Οταν λεμε "μεμβρανες" ρε guys τετοιες δεν εννοουμε? :hmmm: Θελουμε ως αποτέλεσμα να μη λιωνουμε στη ζεστη το καλοκαιρι μεσα σε ενα Daihatsu Sirion, οχι φυμε γυφτοκαγκουριλικια. Αν μπορουν να ειναι ακομα και εντελως διαφανεις και να γινεται δουλεια, ακομα καλυτερα.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#248980 Οι μεμβράνες έχουν διαφορετικές "αποχρώσεις". Υπάρχει τελείως διαφανείς, μαύρες (σε ποσοστά "σκουρότητας"), "καθρέφτες", χρωματιστές.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#248981
trident1971 έγραψε:Εχετε γνωμη για κανα καλο μαστορα για μεμβρανες στα Βορεια Προαστια?
Η Llumar στο Μαρούσι τι λεει??

Διαβαζω επισης στη νομοθεσια, οτι δεν επιτρεπονται οι μεμβρανες μπροστα, εκτος απο αυτες που απορροφουν UV ΚΑΙ δεν χρησιμοποιουνται για σκιαση. Οταν λεμε "μεμβρανες" ρε guys τετοιες δεν εννοουμε? :hmmm: Θελουμε ως αποτέλεσμα να μη λιωνουμε στη ζεστη το καλοκαιρι μεσα σε ενα Daihatsu Sirion, οχι φυμε γυφτοκαγκουριλικια. Αν μπορουν να ειναι ακομα και εντελως διαφανεις και να γινεται δουλεια, ακομα καλυτερα.

Εγω έβαλα εκεί.Καλοί είναι.Μία μεμβράνη είχε κατασκευαστικό ελάττωμα και την αλλάξανε
.

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#250447 Να δεινουν πιστοποιητικο για την τροχαια οτι ειναι εγκεκριμενς για την σκουρωτητα τους αλλοιως ισως πεφτει προστιμο. Στην Thesis που ειχα απο την μανα της ειχε σκουροχρωμα τζαμια αλλα διαφορετικης σκουροτητας τα μπρος απο τα πισω, ωστε ο οδηγος να βλεπει απο τους καθρευτες σωστα...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#250509 Mα καμία... :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#252388
MIXOStsi έγραψε:Δεν νομίζω ότι έχουν κάποια ισχύ τα "πιστοποιητικά"...


δηλαδη, δεν κανουν ελεγχους για το σκουρο χρωμα?? πως θα μετρησει καποιος για να σε γραψει??.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#252509
MIXOStsi έγραψε:Σε γράφει με το που δει τα φιμέ μπροστά αν θέλει...


Αυθαιρεσια μου ακουγεται αυτο.... εαν εισαι σιγουρος οτι ειναι συμφωνα με τον νομο θα πρεπει να μπορει καποιος να καταφυγει σε επανελεγχο, απο αλλην αρχη.... εκει τα πιστοποιητικα θα εξετασθουν....
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#252533 Από το 1996 έχω φιμέ σε όλα τα αυτοκίνητα μου κανένας δε με έγραψε ποτέ εάν δε έχεις κατράμι σκούρο :thumbsdown: δεν ασχολούνται!