Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#771190
dimviii έγραψε:ε κατι δεν στεκει ρε Δημητρη,οταν ολοι βγαζουν μινιμουμ 10 χρονια,και εσενα στα 2 χαλασαν,λες και ειναι τιποτα κινεζιες.


Αγαπητέ dimviii κάπου είχες γράψει ότι είχες βρει για το clio original υαλοκαθαριστήρες renault. Αν θυμάσαι από που τους είχες πάρει πες μου σε παρακαλώ. Ευχαριστώ! :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#771191
theo13 έγραψε:
dimviii έγραψε:ε κατι δεν στεκει ρε Δημητρη,οταν ολοι βγαζουν μινιμουμ 10 χρονια,και εσενα στα 2 χαλασαν,λες και ειναι τιποτα κινεζιες.


Αγαπητέ dimviii κάπου είχες γράψει ότι είχες βρει για το clio original υαλοκαθαριστήρες renault. Αν θυμάσαι από που τους είχες πάρει πες μου σε παρακαλώ. Ευχαριστώ! :s_biggrin


πρεπει να τους πουλαει κανονικα και η εδω αντιπροσωπεια.Τσεκαρε τιμη εαν τους φερνουν,γιατι με πανω κατω 30 ευρω πηρα bosch aero twin εμπρος και πισω (η καλη σειρα δλδ)
Δεν τους εχω αγορασει εγω, τους ειχαν βαλει στο Γαλλικο πριν ερθει Ελλαδα.Τους φοραει και το γκρι που εφερα.Καθαριζουν πολυ καλα και στα 2 αυτοκινητα.
Στης γυναικας εβαλα bosch aero twin,καλοι ειναι μεχρι τωρα,αλλα τους εχω μονο μισο χρονο πανω.


edit
ριξε κανα τηλεφωνο και εδω
https://www.renparts.gr/proionta/ualoka ... maktra_set
Άβαταρ μέλους
By theo13
#771193
dimviii έγραψε:
theo13 έγραψε:
dimviii έγραψε:ε κατι δεν στεκει ρε Δημητρη,οταν ολοι βγαζουν μινιμουμ 10 χρονια,και εσενα στα 2 χαλασαν,λες και ειναι τιποτα κινεζιες.


Αγαπητέ dimviii κάπου είχες γράψει ότι είχες βρει για το clio original υαλοκαθαριστήρες renault. Αν θυμάσαι από που τους είχες πάρει πες μου σε παρακαλώ. Ευχαριστώ! :s_biggrin


πρεπει να τους πουλαει κανονικα και η εδω αντιπροσωπεια.Τσεκαρε τιμη εαν τους φερνουν,γιατι με πανω κατω 30 ευρω πηρα bosch aero twin εμπρος και πισω (η καλη σειρα δλδ)
Δεν τους εχω αγορασει εγω, τους ειχαν βαλει στο Γαλλικο πριν ερθει Ελλαδα.Τους φοραει και το γκρι που εφερα.Καθαριζουν πολυ καλα και στα 2 αυτοκινητα.
Στης γυναικας εβαλα bosch aero twin,καλοι ειναι μεχρι τωρα,αλλα τους εχω μονο μισο χρονο πανω.


Σε ευχαριστώ πολύ. Η απάντηση ήρθε με ταχύτητα EVO :lol:
Πρόκειται για ένα Scenic IV ενός φίλου και από ότι μου είπε ψάχνει τους original γιατί αυτοί του εμπορίου αποκλίνουν από την εργοστασιακή διάσταση. Θα κάνουμε ερώτημα στην αντιπροσωπεία και αν δεν βγει άκρη θα κοιτάξω aftermarket.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#771273 τι εστι Τσιπηρας?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#771275
dimviii έγραψε:
theo13 έγραψε:
dimviii έγραψε:ε κατι δεν στεκει ρε Δημητρη,οταν ολοι βγαζουν μινιμουμ 10 χρονια,και εσενα στα 2 χαλασαν,λες και ειναι τιποτα κινεζιες.


Αγαπητέ dimviii κάπου είχες γράψει ότι είχες βρει για το clio original υαλοκαθαριστήρες renault. Αν θυμάσαι από που τους είχες πάρει πες μου σε παρακαλώ. Ευχαριστώ! :s_biggrin


πρεπει να τους πουλαει κανονικα και η εδω αντιπροσωπεια.Τσεκαρε τιμη εαν τους φερνουν,γιατι με πανω κατω 30 ευρω πηρα bosch aero twin εμπρος και πισω (η καλη σειρα δλδ)
Δεν τους εχω αγορασει εγω, τους ειχαν βαλει στο Γαλλικο πριν ερθει Ελλαδα.Τους φοραει και το γκρι που εφερα.Καθαριζουν πολυ καλα και στα 2 αυτοκινητα.
Στης γυναικας εβαλα bosch aero twin,καλοι ειναι μεχρι τωρα,αλλα τους εχω μονο μισο χρονο πανω.


edit
ριξε κανα τηλεφωνο και εδω
https://www.renparts.gr/proionta/ualoka ... maktra_set
Γερμανικούς υαλοκαθαριστήρες σε γαλλικό; Καλά θα πάει αυτό.

Προδότη.

G δωστον στο σκλι. ,

RMX3363
Άβαταρ μέλους
By theo13
#771289
bibendum έγραψε:Πες του να πάει στον Τσιπηρα μωρέ να ρωτήσει.

Λογικά κάπου θα τους βρει να τους φέρει.


Θα του το πω. Έχω ακούσει καλά λόγια για το παιδί αυτό. Καλός μηχανικός.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#779054
Giuseppe Busso έγραψε:Αγόρασα Bosch Aerotwin για το Fiat Doblo και είναι :metalo:
Από πού;
Θέλει και το Panda...

.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#779055
Giuseppe Busso έγραψε:Αγόρασα Bosch Aerotwin για το Fiat Doblo και είναι :metalo:

Εγώ όταν τους είχα βάλει στο μεγκάν έτριζαν σαν διαόλια. Τους άλλαξα άρον άρον!
Από που πήρες τώρα μήπως και στο γιάρις βολευτούν?
Και γενικά που παίζει καλή φωλιά με τέτοια?
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#779057
Νίκος Παππάς έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Αγόρασα Bosch Aerotwin για το Fiat Doblo και είναι :metalo:
Από πού;
Θέλει και το Panda...

.


https://www.batteryclub.gr/yalokatharistires

Λιοσίων 170

Πήγα και τους πήρα, αφού επιβεβαίωσα τηλεφωνικά ότι υπάρχει το μοντέλο που είναι συμβατό με το αμάξι αυτό (AR531S).

@edmond

Δοκιμασμένοι πλέον και στο Leon. Γμνε


Τσεκάρετε και autoplanet.gr
Εσένα Αργύρη σε βολεύει και αυτό στου Ρέντη. Είμαι και εκεί πελάτης.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#785444 Καταλογος bosch (2019, αλλα θα την κανει τη δουλεια του για τους περισσοτερους)

https://www.boschaftermarket.com/xrm/media/images/country_specific/dk/services_4/downloads_2/xx_pdfs_25/wiper_blade_catalog_2019_complete.pdf

Εμπλεξα με τους κωδικους για το δικο μου και ψαξε ψαξε βρηκα αυτο. Ολοι λενε a332h για τον πισω, αλλα υπαρχει κι ενας a331h στη μιση τιμη. Τελικα ο φθηνος εχει ενα εξτρα ανταπτορα πανω του, τον βγαζεις και μεταμορφωνεται σε a332h, με τα μισα λεφτα :whistlink: