Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By antonis-team
#10627 Τα φώτα ημέρας δεν είναι για να βλέπουμε αλλά για να μας βλέπουν!.
Σίγουρα δεν πειράζουμε τους ομίχλης!. :s_mad
Η διαταγή από την ΕΕ που θα αρχίσει από 01/01/15, είναι αυτά που μοιάζουν με ‘φρύδια’ φωτεινά, και ήδη μπαίνουν και στα εργοστασιακά. :s_smile
Αυτά μόλις ανάψουμε τα θέσεως, σβήνουν αυτόματα, το βράδυ ενοχλούν.
antonis-team
Άβαταρ μέλους
By drdino
#10644 Link?

Εγώ ξέρω τον 76/656/EEC, είναι ήδη σε ισχύ κι αυτός δεν αναφέρει τα "φρύδια".
Άβαταρ μέλους
By antonis-team
#10669 Δυστυχώς δεν έχω link. Το σωματείο μας, έστειλε έγγραφο ενημέρωση. Έτσι στα αυτοκίνητα και μέχρι αρχές του 14, δεν υπάρχουν ιδικές τρύπες και θέσεις, πωλούνται τέτοια φωτιστικά που είναι και ακριβά, και τα τοποθετούν οι συνάδελφοι. Μα τα τοποθετούν σε WV και BMW στης αντιπροσωπίες όταν παραπονιέται ο πελάτης.
Από πλευρά τροχαίας, μου απήντησαν ότι είναι θέμα υπουργείου……
Θα σε ευχαριστούσα εάν παρέθετες τον76/656/EEC, για να ενημερωθώ απόλυτα και να ενημερώσω, διότι εάν είναι ένα απλό φανάρι με προδιαγραφές, θα βοηθηθεί αρκετός κόσμος.
Σίγουρα είσαι ιδικός στο ψάξιμο!.
antonis-team
Άβαταρ μέλους
By drdino
#10695 Ο κανονισμός που αναφέρω εγώ αφορά σε αυτοκίνητα που πήραν έγκριση τύπου κάποια στιγμή στο '12. Δεν έχω υπόψιν μου κάτι που να επιβάλει φώτα ημέρας σε αυτοκίνητα που έχουν ήδη πωληθεί, και δη από το 2015 και μετά, γιαυτό μου φάνηκε περίεργο αυτό που ανέφερες. :s_scratchhead
Άβαταρ μέλους
By antonis-team
#10872 Φίλε μου. Την εποχή που πέρασε ο νόμος για της ζώνες ασφαλείας, με βρήκε έτυμο!.
Σήμερα τα ‘ποτήρια’ κοπείς υπάρχουν. Μα τα φωτιστικά πρέπει να τα προμηθευτούμε!. Δεν εστιάζουν 80% και είναι απλή εργασία, μα ψάχνω προδιαγραφές!. :s_smile
antonis-team
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#11022
drdino έγραψε:Υπάρχει κανονισμός που επιβάλλει να φαίνονται φώτα ακόμα και με ανοιχτό το καπό. Κανονικά φώτα είναι κατά πάσα πιθανότητα, υπάρχουν και σε άλλα αμάξια.

Αυτο ακριβώς.Το Q7 τα 'εχει στον προφυλακτήρα,το Α1 κάτω απο το άνοιγμα του πορτ μπαγκαζ.
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#11444 Καμια λαμπα Η11 που να εχει βαλει καποιος συμφορουμιτης σε κιτρινο χρωμα? Σκεφτομαι να βαλω τετοιες στα προβολια!
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#11447 Osram All season. Τις φοράω στο Renault μου. Απλά απαιχτες σε κακές συνθήκες και ομιχλή :yahoo:
Έχουμε τεσταρει με εταιρο συμφορουμιτη ανεβαίνωντας για κορυφή Πεντελης με χαμηλή νέφωση :s_smile
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#11450
Orestisren έγραψε:Osram All season. Τις φοράω στο Renault μου. Απλά απαιχτες σε κακές συνθήκες και ομιχλή :yahoo:
Έχουμε τεσταρει με εταιρο συμφορουμιτη ανεβαίνωντας για κορυφή Πεντελης με χαμηλή νέφωση :s_smile


Βρηκα και τις fog breaker! Αλλα ειναι πανακριβες οι τουτανες (33 ευρω)!!!! :s_mad
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#11459 Γιώργο μια προχειρη απο το Renault με τα προβολακια μονο ανοικτα

Image

Απο κοντά το φως έχει το χρώμα που φαίνεται στο κατω μισο της δέσμης :s_smile
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#17666 Ford Focus mk1 τι λάμπες φοράει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων