Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By lazarefa
#421663 Εύχομαι να καθαρίσεις σύντομα με την επισκευή. Αν θέλεις, όταν με το καλό ξεμπερδέψεις, γράψε τις εντυπώσεις σου από το φανοποιείο που τελικά επέλεξες.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#425195 Τελικά το πήγα σε ένα γνωστό του αδερφού μου στον Ασπρόπυργο στη Λεωφόρο Νάτο.
Όλα μια χαρά. Δεν χρειάστηκε να ασχοληθώ με κάτι, κανόνισε με την ασφαλιστική και το πήρα έτοιμο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#428639 Ο προφυλακτήρας του Q5 έχει ένα γνωστό θέμα κακής σχεδίασης στο σημείο που εφάπτεται με το φτερό και με τον καιρό και τις επαφές (και τις βούρτσες στα πλυντήρια), σκάει η γωνία και τσακίζει. Ο δικός μου είναι ήδη μία φορά βαμμένος και επειδή θα βάλω και το pdc αργά ή γρήγορα, σκέφτομαι να κινηθώ σε κάτι τέτοιο:

http://www.autoscoop.gr/spare-part/profylakthras-phira-q508253
http://www.autoscoop.gr/spare-part/profylakthras-phira-q508263

Έχει 79€ το κομμάτι και υπολογίζω άλλο ένα 50αρικο το βάψιμο. Ποια η αποψή σας? Θεωρώ ότι όσο και χειρότερης ποιότητας να είναι σε σχέση με τον ορίτζιναλ, είναι καλύτερα από το να ξαναβάψω το δικό μου, να τον τρυπήσω για το pdc και να φτιάξω και το τσάκισμα. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#428731 θα ημουν πολύ επιφυλακτικος Στεφανε σε οποιοδήποτε ιμιτα εξαρτημα φανοποιιας.
Μονο έαν το εχει χρησιμοποιησει γνωστος μου, ώστε να δω ανοχες πως εφαπτει με τα αλλα τμηματα,και φυσικα βαμμενο κλπ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#428736 Αυτό, αν δεν το έχει δουλέψει άλλος μην το κάνεις, μπορεί να κάτσει καλά αλλά το πιο πιθανό είναι να έχει θέματα καθώς τα καλούπια είναι φθαρμένα κλπ κλπ.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#428741 Δηλαδή καλύτερα να ξαναβάψω το δικό μου? Πολύ φοβάμαι ότι το τσάκισμα στη γωνία και να το φτιάξω, θα ξαναεμφανιστεί όπως επίσης και η γενικότερη εφαρμογή του η οποία δεν είναι η καλύτερη δυνατή πια. Θα αναβάσω σε λίγο φώτο...

ΕικόναΕικόνα

Για οριτζιναλ δεν το συζητάω σε καμία περίπτωση γιατί μιλάμε για 500+ αυτά τα δύο κομμάτια όπως επίσης δε νομίζω ότι έχει ιδιαίτερο νόημα να κοιτάξω για άλλο ορίτζιναλ μεταχείρα καθώς λίγο πολύ θα έχει τα θέματα του υπάρχοντος.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#428805 Αφού βλέπεις πως είναι ο προφυλακτήρας. Δε μπορώ να τον αφήσω έτσι. Το βάψιμο δε το γλιτώνω απλά σκεφτόμουν μήπως δώσω κάτι παραπάνω και πάρω καινούριο ιμιτασιον.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#428808
Giuseppe Busso έγραψε:Ψάξε στα μεταχειρισμένα.


αυτό.