Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#200832 Ανοίγω νέο τοπικό, γιατί χρειάζομαι βοήθεια για ένα φίλο. Είχε σήμερα ένα ατύχημα και έχει χτυπήσει το αυτοκίνητό του στην πίσω γωνία. Είναι ένα 5θ Toyota Corolla 05 αν θυμάμαι σωστά. Ψάχνει ένα αξιόπιστο λαμαρινά-φανοποιό για να του κάνει μια εκτίμηση και να του πει αν αξίζει να φτιαχτεί, αν θα φτιαχτεί σωστά κλπ κλπ.
Περιοχή, πέριξ Αιγάλεω ή Περιστέρι, γενικώς Δυτική Αθήνα βολεύει.
Βιαζόμαστε και λίγο να πω την αλήθεια, πρέπει να πούμε στην οδική που να πάει το αμάξι! Μέχρι αύριο το πρωι το αργότερο πρέπει να ξέρουμε!
:s_crazy :s_bye
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#200848 Φωτης 6937372539 εχει και chips away(Αχαρνων),εχει και φανοποιιο διπλα στην Αστον Μαρτιν στην Λ Αθηνων(Περιστερι απεναντι απο Βιαμαξ)
Μπορεις να τον παρεις και τωρα τηλεφωνο.
Άβαταρ μέλους
By Alxnks
#200869 Έχω κι εγώ ενα Φαναρτζιδικο που κανουν καλη δουλεια αλλά είναι Πειραιά. Σήμερα πήγα και το δικο μου για να φτιαχτεί αυτό που μου έκαναν την περασμένη βδομαδα στον προφυλακτήρα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#200913 Θα δοκιμαστεί ο Φώτης, μαζί με άλλον έναν που βρέθηκε από άλλη πηγή. Κυρίως γιατί είναι δίπλα στο σπίτι του. Ευχαριστώ για την βοήθεια και τους δυο σας.
Είδα φωτό, έχει χτυπήσει αρκετά πίσω δεξιά, αλλά φαίνεται πως ο άξονα δεν έχει πάρει. Δεν ξέρω αν έχει στραβώσει άσχημα. Αν δεν έχει στραβώσει, νομίζω αξίζει να φτιαχτεί, θα χρειαστεί γι' αρχή πίσω δεξί φτερό, πόρτα αποσκευών, και πίσω προφυλακτήρα, όπως και τα δύο πίσω φανάρια.
dimviii, τον έχεις δοκιμάσει τον δικό σου; Από πού τον ξέρεις;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#200921 ειναι πολλα χρονια φιλος,εχει το καλυτερο chips away στην Ελλαδα(διελευσεις) ειναι τιμιος, φθηνος για την δουλεια που κανει, και ειναι δικο μας παιδι βενζινοκεφαλος(997 ς, εβο 6 αγωνιστικο,εβο Χ ,εβο 8,εβο9,westfield με cbr 900 μοτερ κλπ)
Το αλλο του μαγαζι το δουλευει ο αδελφος του ο Ιακωβος,ειναι φανοποιιο/ηλεκτρολογειο/συνεργειο και φτιαχνουν πολλες αντικες ιστορικα με ολικες ανακατασκευες εκτος των συνηθισμενων.Συνηθισμενο θεαμα στα μαγαζια τους απο φεραρι παλιες και πορσε μεχρι 600 μερσεντες τζαγκιουαρ παλια κλπ.
Ειναι γνωστες του αντικειμενου μιας και εχουν γεννηθει μεσα στην φανοποιια απο μικροι και οι δυο τους.
Άβαταρ μέλους
By lazarefa
#202139
dimviii έγραψε:Φωτης 6937372539 εχει και chips away(Αχαρνων),εχει και φανοποιιο διπλα στην Αστον Μαρτιν στην Λ Αθηνων(Περιστερι απεναντι απο Βιαμαξ)
Μπορεις να τον παρεις και τωρα τηλεφωνο.

Καλημέρα. Επειδή περνάω καθημερινά από Λ. Αθηνών στο ύψος που ανέφερες, σε ποιο ακριβώς σημείο είναι το φανοποιείο; Απέναντι από τη Βιαμάξ είναι η Carglass. Επίσης δίπλα στην Αστον Μαρτιν δε θυμάμαι κάτι πέρα από μια εμπορία μεταχειρισμένων. Από όσο είδα και μέσω του streeet view της Google, δε φαίνεται κάποιο φανοποιείο εκεί γύρω. Είναι πάνω στη Λ. Αθηνών ή σε κάποιο παράδρομο/κάθετο;
Άβαταρ μέλους
By lazarefa
#202142
Anonymous Founder έγραψε:Ανοίγω νέο τοπικό, γιατί χρειάζομαι βοήθεια για ένα φίλο. Είχε σήμερα ένα ατύχημα και έχει χτυπήσει το αυτοκίνητό του στην πίσω γωνία. Είναι ένα 5θ Toyota Corolla 05 αν θυμάμαι σωστά. Ψάχνει ένα αξιόπιστο λαμαρινά-φανοποιό για να του κάνει μια εκτίμηση και να του πει αν αξίζει να φτιαχτεί, αν θα φτιαχτεί σωστά κλπ κλπ.
Περιοχή, πέριξ Αιγάλεω ή Περιστέρι, γενικώς Δυτική Αθήνα βολεύει.
Βιαζόμαστε και λίγο να πω την αλήθεια, πρέπει να πούμε στην οδική που να πάει το αμάξι! Μέχρι αύριο το πρωι το αργότερο πρέπει να ξέρουμε!
:s_crazy :s_bye

Αν υπάρχει κάποιο σημείο στο αυτοκίνητο που είναι απλά βούλιαγμα λαμαρίνας και δεν έχει καταστραφεί η βαφή, πολύ καλή δουλειά (μέθοδος pdr) και λογικές τιμές έχει και η dent genie στη Γρηγ. Λαμπράκη στη Νίκαια . Έχω πάει 2 φορές (τελευταία πριν 1,5 μήνα για μικροχτυπήματα - dents) κι έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#202155 Δυστυχώς, η ζημιά είναι αρκετή και δεν λύνεται να pdr, αλλά θα το έχω υπόψη μου το συγκεκριμένο που λες.
Στην Αργυρούπολη που είχα ρωτήσει, η τιμή που μου είπαν ήταν πολύ ακριβή.
Άβαταρ μέλους
By lazarefa
#202418 Αυτός που ανέφερα εγώ παίρνει 20 ευρώ για τα πολύ επιφανειακά βαθουλώματα που επανέρχονται με τράβηγμα με βεντούζες ή χρήση πιστολιού θερμοκόλλας εξωτερικά και γύρω στα 50-60 ευρώ/ χτύπημα, για τα σοβαρά που απαιτούν ξήλωμα εσωτερικής ταπετσαρίας κι εφαρμογή εργαλείων pdr από τον τεχνίτη.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#202491
lazarefa έγραψε:
dimviii έγραψε:Φωτης 6937372539 εχει και chips away(Αχαρνων),εχει και φανοποιιο διπλα στην Αστον Μαρτιν στην Λ Αθηνων(Περιστερι απεναντι απο Βιαμαξ)
Μπορεις να τον παρεις και τωρα τηλεφωνο.

Καλημέρα. Επειδή περνάω καθημερινά από Λ. Αθηνών στο ύψος που ανέφερες, σε ποιο ακριβώς σημείο είναι το φανοποιείο; Απέναντι από τη Βιαμάξ είναι η Carglass. Επίσης δίπλα στην Αστον Μαρτιν δε θυμάμαι κάτι πέρα από μια εμπορία μεταχειρισμένων. Από όσο είδα και μέσω του streeet view της Google, δε φαίνεται κάποιο φανοποιείο εκεί γύρω. Είναι πάνω στη Λ. Αθηνών ή σε κάποιο παράδρομο/κάθετο;


η Αστον Μαρτιν ειναι γωνιακο μαγαζι.Στο στενακι αυτο στο πλαι την Αστον Μαρτιν,που ειναι καθετα στην Λ Αθηνων,στα 20 μετρα στο αριστερο σου χερι.Απαγορευεται ομως να μπεις απο την Λ Αθηνων,πρεπει να κανεις τον κυκλο απο το επομενο στενο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#203068
Dodger έγραψε:Πρέπει να είναι αυτό:

https://www.google.gr/maps/@37.9974913, ... 312!8i6656


αυτο ειναι.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#237019 Εχω βαψει 3 φορες, σε 3 διαφορετικα φανοποιια τον μπροστινο προφυλακτηρα. Την πρωτη φορα επειδη καποιος τον ειχε χτυπησει εκει που ημουν παρκαρισμενος, τις αλλες δυο λογω των σημαδιων απο πετραδακια. Και τις δυο φορες τα σημαδια αυτα ηταν εμφανη απο μολις ενα ταξιδι στην εθνικη. Ετσι και τωρα, με ενα μολις ταξιδι, οπου ημουν απιστευτα προσεκτικος να μην ειμαι κοντα στα προπορευομενα αυτοκινητα, ο προφυλακτηρας εχει σημαδια απο πετραδακια.

Και ρωταω, τι διαφορετικο εχει η εργοστασιακη βαφη και δεν ειναι τοσο αμεσα εμφανη τα σημαδια απο πετραδακια? Περαν απο διαφανη μεμβρανη, για την οποια δεν εχω ακουσει τα καλυτερα, υπαρχει κατι που μπορω να κανω προληπτικα?