Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#819359
BARHonda έγραψε:Μιξ απιονισμένο και Azax?


Κανει αφρο καθως κουνιεται το μειγμα περα-δωθε στην κινηση του αμαξιου.

alexandros.K έγραψε:Εμενα με αυτα τα υγρα, μου την σπαει αυτη η θαμπαδα/ασπριλα που αφηνουν στα σημεια που μενουν ασκουπιστα στο παρμπριζ


Ειναι το ''τιμημα'' του καθαρισμου,κι εμενα με εκνευριζουν καμια φορα και με την πρωτη ευκαιρια τα σκουπιζω ιδιως προς την πλευρα μου εκει που τερματιζει λιγο πριν την τσιμουχα του παρμπριζ.
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#819361
Δημ.Φυλακτος έγραψε: ιδιως προς την πλευρα μου εκει που τερματιζει λιγο πριν την τσιμουχα του παρμπριζ.

Κι εμενα εκεινο το σημειο με ενοχλει πιο πολυ, γιατι κοβει και οπτικο πεδιο
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#819363
alexandros.K έγραψε:Κι εμενα εκεινο το σημειο με ενοχλει πιο πολυ, γιατι κοβει και οπτικο πεδιο


Διπλα αριστερα μου στην θηκη πορτας μου εχω κουτι χαρτομαντηλα,οταν βρω ευκαιρια τραβαω ενα λυνω την ζωνη βγαζω το χερι εξω και κανω μια πανω ως κατω.
Γενικα αποφευγω περαν εκτακτης αναγκης να βαζω υαλοκαθαριστηρες εν κινησει γιατι πολλες φορες γινεται χαμος,πιναει σαν θολουρα-αργει να καθαρισει και αυτο με εκνευριζει γιατι στιγμιαια δεν βλεπω καλα.

Το συνηθες για μενα ειναι οταν του κανω ζεσταμα να βαζω τους υαλοκαθαριστηρες και να σκουπιζω μετα οπως ειπα πιο πανω.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#827317 Στο aygo 2006, ξεκόλλησε το πίσω τζάμι από την πλευρά της κολώνας. Ευτυχώς δεν έφυγε τελείως κρατιέται από τον πίσω μεντεσέδες που το ανοίγει. Με τι κόλλα το κολλάω?? Έχει 4 σημεία με λαστιχένια Μπουτον. Θέλει κάτι σε σιλικονουχα γιατί έτσι θα γίνει πάλι σωστά νομίζω. Θελει μαλλον Κόλλα που κολλάει και ο καθρευτης ο εσωτερικός του παρμπρίζ.
.

.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#827323
224v έγραψε:Στο aygo 2006, ξεκόλλησε το πίσω τζάμι από την πλευρά της κολώνας.

Ά ρε Lada αθάνατα.