Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JBT
#62907 Α ωραία θαρρώ ότι στο φινάλε θα βγάλω κάποιο νόημα...

Παραμένει το σούπερ πρόβλημα βέβαια με την αποθήκευση των ρυθμίσεων. Αν και νομίζω ότι δε γίνεται.... :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By drdino
#63421 Ναι, δεν άντεξα... :lol:

Από coolicool, κάτι λιγότερο από 100 λιρια.
Άβαταρ μέλους
By leonp
#63444 Την ημερομηνία την βάζει πάνω στη φωτογραφία; :)

Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By drdino
#63447 Έχει επιλογή για ημερομηνία και ώρα, ναι.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#63470 Τελικά καταφέραμε να βγάλουμε μια ψιλοάκρη, όσο δηλαδή αρκεί για να γίνει η δουλειά μας :lol:

Μεγάλη ανακάλυψη αυτό με το σκόπευτρο, πραγματικά σώζει καταστάσεις :s_howdy

Σας ευχαριστώ όλους :s_roses
Άβαταρ μέλους
By drdino
#63541
KiloMeater έγραψε:Με Γεια... ανέβασε κάνα βίντεο να δούμε

Θα ανεβάσω, θα δοκιμάσω και κανένα εξωτερικό πλάνο με την βεντουζα.

Εικόνα

Τα χρώματα είναι ό,τι να'ναι γιατί το μπλε λεντ της κάμερας φώτιζε το χαρτί και η εικόνα με φωτισμό απ'το φλας δεν πρόλαβε να φτάσει στο κινητό.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#63567 Ειμαι αναμεσα σ αυτη και στην HDR - AS20 της Sony ρε γαμωτο.Το μονο πλεονεκτημα που βρισκω στη Sony ειναι οτι την παιρνω κ απ το παμπλικ της γειτονιας,αλλα δε μου παει και τοσο η καρδια να την παρω με τετοια τουμπανα εκει εξω.
Κινεζικο ειναι το μαγαζι που την πηρες?Ποσο καιρο εκανε να ερθει ? (Κ αν επιτρεπεται την περιμενες στην Αγγλια ή στην Ελλαδα?)
Άβαταρ μέλους
By drdino
#63589 Αγγλία μου ήρθε και ναι, το coolicool κινέζικο είναι. Δυο βδομάδες έκανε περίπου, κάτι λιγότερο ίσως, ανάλογα με το πότε την έστειλαν πραγματικά.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#63617
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#66203 Ερώτημα για γνώστες σχετικά με φακούς (D)SLR

Έχω ένα φακό Tamron 18-200, αυτόν εδώ.
Έχει εισχωρήσει σκόνη και στο πρώτο εσωτερικό του κρύσταλλο, από την πλευρά του φακού που "δείχνει" το φωτογραφικό στόχο.
Υπάρχει τρόπος να ανοιχτεί και να καθαριστεί ή πάπαλα;
Από την πλευρά του φακού που ενώνεται με το σώμα της μηχανής, υπάρχουν 3 βίδες που με προκαλούν...

Αν γίνεται, είναι εύκολο ώστε--->DIY;
Αν γίνεται και πρέπει να γίνει από επαγγελματία, πόσο κοστίζει περίπου;