Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#320098 Την επόμενη φορά, ελπίζω για τη πανελλήνια συνάντηση, θα ειδοποιήσω και θα περιμένω μαύρη BMW στην σκάλα του αεροπλάνου!!!!!

< >
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#320250 Πάντως το νέο εσωτερικό της Ryan μία χαρά είναι, τέλος κ ή κτρινηλα, πιο άνετες θέσεις!

< Note 3 >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#320279
dimik έγραψε:Την επόμενη φορά, ελπίζω για τη πανελλήνια συνάντηση, θα ειδοποιήσω και θα περιμένω μαύρη BMW στην σκάλα του αεροπλάνου!!!!!

< >


Αυτό ίσως είναι κομματάκι δύσκολο... :lol: :lol: Κανένα ημιδιαλυμένο vito και καλό είναι... :oops: :lol: :lol:

Δεν είναι bmw, αλλά είναι όμως mercedes! :rtfm: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#320284
dimik έγραψε:Αρκεί να είναι πισωκινητο....

< >


Προσθιοκίνητο, αλλά είναι πιουρίλα, χωρίς esp :rtfm: και φυσικά ατμόσφαιρα, χωρίς τούρμπο :rtfm: !








Υποψιάζομαι ότι κάποια σωλήνα έχει μια τρύπα μεγέθους μπάλας μπάσκετ και δεν τουρμπίζει με τίποτα... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#320325 Μάρκο θα σε έχω στα υπόψιν!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#320346
mirage έγραψε:Μάρκο θα σε έχω στα υπόψιν!


Θέλεις κι εσύ βόλτα με την μερσεντάρα, ε;;; :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#320355 Να οργανώσουμε group flight με ανάλογη υποδοχή στο αεροδρόμιο, μεταφορά εντός πόλης για κρασοκτατάνυξη και επιστροφή αυθημερόν :lol:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#320388 Ο mirage που έχει και ταπεR θέλει vvip μεταχείριση...

Εικόνα


δεν πιστεύω να φας παντόφλα για την φωτο, ε Μάρκο? :ninja:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#320736
MIXOStsi έγραψε:
δεν πιστεύω να φας παντόφλα για την φωτο, ε Μάρκο? :ninja:


Τι παντόφλα ρε;;; Αυτή τη φωτό θα μπορούσες να τη βγάλεις χωρίς καμία συμμετοχή μου... :iconcool: :lol: Ήσουν σε μη ελεγχόμενο, δημόσιο χώρο... :iconcool: ... για λίγους και καλούς... :iconcool:

Να θυμηθώ μετά ν' ανεβάσω μερικές φωτό να θρηνήσουμε μαζί την αποχώριση ενός ηρωικού αεροπλάνου.... :innocent:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#320793
markvag έγραψε:Να θυμηθώ μετά ν' ανεβάσω μερικές φωτό να θρηνήσουμε μαζί την αποχώριση ενός ηρωικού αεροπλάνου....


5 παλέτες η τεκμηρίωση του. :dizzy:
Με δικά μου υλικά συσκευασίας όμως το αποστρατεύσαμε! :ninja:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#320820
REALZEUS έγραψε:
markvag έγραψε:Να θυμηθώ μετά ν' ανεβάσω μερικές φωτό να θρηνήσουμε μαζί την αποχώριση ενός ηρωικού αεροπλάνου....


5 παλέτες η τεκμηρίωση του. :dizzy:
Με δικά μου υλικά συσκευασίας όμως το αποστρατεύσαμε! :ninja:


6 εν τέλει... η μία έγινε πιο ψηλή απ' όσο χωρούσε η πόρτα στο cargo bay... :lol: Γύρω στον 1,5 τόνο η χαρτούρα με πολύ πρόχειρους υπολογισμούς...

Ξοδέψαμε μισό κουτί κολλητικές ταινίες για να ενισχύσουμε τα χαρτοκιβώτια, κάποια εκ των οποίων ήταν 20 ετών... :lol:


fokion έγραψε:Μαρκοοοοοο!! Καλα ειμαι εδω???

Εικόνα


Προβλέπω πολλά μποφώρ εκεί που είσαι... :lol:




Τώρα άρχισε να εξηγείς πως και τι! :rtfm: :lol:

Ακολουθούν φωτογραφίες...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#320833 Το post περιέχει πολλές φωτογραφίες από το κινητό μου (μη βαράτε).



Όπως είπα, μετά από 4 χρόνια ευδοκίμου υπηρεσίας εν Ελλάδι και καμμιά 20αριά ανά τον κόσμο, ήρθε η ώρα για ένα Α320 να πάει εκεί που πάνε τ' αεροπλάνα όταν είναι να πεθάνουν...

Έπρεπε λοιπόν ν' αφαιρεθούν αρκετά πράγματα από την καμπίνα...

Εικόνα

...αλλά και να γίνει ένα boroscope inspection στους κινητήρες

Εικόνα

Εικόνα

Σαν transformers δεν είναι;;; :lol: :lol:

Εικόνα

Από την εσωτερική μεριά...

Εικόνα

Εικόνα

Και από κάτω...

Εικόνα

Και main landing gear, να φαίνεται ότι μπορεί να φανεί από τα φρένα...

Εικόνα

Εικόνα

Και να και το 1 από αυτά τα φρένα αμα τη παραλαβή του:

Εικόνα

Εικόνα

Κάρμπον, πανάλαφρο, 95 περίπου κιλά μόνο το φρένο + συσκευασία, να το αφήσω;;; :lol: :lol:


Και μερικές καλλιτεχνικές ( :tomato: :tomato: ) του ιδίου αεροπλάνου, με την πανσέληνο του Ιούνη... :inlove:

Εικόνα

Εικόνα

Εδώ ήρθε και παρέα... :lol:

Εικόνα


Πάμε γι' άλλα τώρα... περιμένουμε τον (τους) αντικαταστάτη(τες) του...