Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g47
#120815 Εχεις καποιο master? Εχεις Phd? Γιατι μιλας για ειδικευση και ειδικευση δεν ειδα.
Με ποιο τροπο μπορεις να διδαξεις?
Ως καθηγητης?
Πραγματα που δε γραφονται σε βιβλια :dizzy: αλλα το μυαλο σου τα σκεφτηκε, ειναι σωστα αλλα ειναι τοσο advanced που δε σε καταλαβαινει κανεις. :metalo:

Δεν εχεις ιδεα τι λεγεται εφαρμοσμενη ερευνα.
Για να πεις οτι κανεις εφαρμοσμενη πρεπει να γνωριζεις τη βασικη.
Εσυ δεν εισαι καν μηχανικος, βασικη που εκανες?
Αυτο που εκανες ΔΕΝ ειναι ερευνα.
Προσπερνας τα παντα σε μια επιστημη που δεν εχεις σπουδασει και με την αγνοια σου προσπαθεις να προμοταρεις το προιον σου.
Τηλεμαρκετινγ το εχεις κανει.
Θυμαμαι ο 30φυλλοπουλος προμοταρε και νανοτεχνολογικα ρουχα.
Ιδιου επιπεδου προιοντα.
Α και το μακελειο. :metalo:

Προτινω στους mods ενα ωραιο κλεισιμο γιατι το επιπεδο γραφικοτητας ξεπερασε το οριο οταν ειπε οτι θα τον γραψει η ιστορια και το εννοουσε.
Άβαταρ μέλους
By seismic
#120820
g47 έγραψε:Εχεις καποιο master? Εχεις Phd? Γιατι μιλας για ειδικευση και ειδικευση δεν ειδα.
Με ποιο τροπο μπορεις να διδαξεις?
Ως καθηγητης?
Πραγματα που δε γραφονται σε βιβλια :dizzy: αλλα το μυαλο σου τα σκεφτηκε, ειναι σωστα αλλα ειναι τοσο advanced που δε σε καταλαβαινει κανεις. :metalo:

Δεν εχεις ιδεα τι λεγεται εφαρμοσμενη ερευνα.
Για να πεις οτι κανεις εφαρμοσμενη πρεπει να γνωριζεις τη βασικη.
Εσυ δεν εισαι καν μηχανικος, βασικη που εκανες?
Αυτο που εκανες ΔΕΝ ειναι ερευνα.
Προσπερνας τα παντα σε μια επιστημη που δεν εχεις σπουδασει και με την αγνοια σου προσπαθεις να προμοταρεις το προιον σου.
Τηλεμαρκετινγ το εχεις κανει.
Θυμαμαι ο 30φυλλοπουλος προμοταρε και νανοτεχνολογικα ρουχα.
Ιδιου επιπεδου προιοντα.
Α και το μακελειο. :metalo:

Προτινω στους mods ενα ωραιο κλεισιμο γιατι το επιπεδο γραφικοτητας ξεπερασε το οριο οταν ειπε οτι θα τον γραψει η ιστορια και το εννοουσε.

Δε μου λες από εδώ είσαι ή ντόπιος? Έχω τελειώσει την σχολή πολέμου. :s_devil
Τελευταία επεξεργασία από seismic και 08 Ιουν 2015, 00:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g47
#120822 Το οτι γραφεις σχολια σαν αυτο που σβηστηκε αποδεικνυει το ποιον σου.
Δεν προκειται να κανω τα ιδια σχολια. :)
Μονο δινω δουλεια στους mods που αλλη δουλεια δεν ειχαν, να απαντανε στα δικα μου report.

Το απο που ειμαι ειναι αδιαφορο στη συγκεκριμενη περιπτωση αν και το εχω αναφερει σε καποια θεματα.
Επι του θεματος δεν απαντησες σε καμια απο τις ερωτησεις.
Ειδικα περι ειδικευσης, ωστε να καταλαβουμε την επιστημονικη σου οπτικη, κατω απο την οποια εκρινες οτι αυτο που προμοταρεις αξιζει προσοχης.
Με τα μεχρι τωρα λεγομενα σου δεν καταλαβα να εχεις καμια ειδικευση, δεν καταλαβα να μπορεις να διδαξεις με καποιο τροπο, οπως και καταλαβα οτι ακολουθησες λαθος τροπο ερευνας.

Βεβαια, το αλλο που σκεφτομαι ειναι πως γινεται να σπαμαρεις σε 70 φορα για να προμοταρεις αυτο το κατασκευασμα και απο την αλλη δε σου εκοψε να σταματησεις πριν τα 60k που εδωσες. :hmmm:

seismic έγραψε:
Δε μου λες από εδώ είσαι ή ντόπιος? Έχω τελειώσει την σχολή πολέμου. :s_devil


Πρωτα απο ολα, τι σημαινει αν ειμαι απο εκει η ντοπιος?
Αν ημουν απο εκει δε θα ημουν ντοπιος? :dizzy:
Θες να δωσουμε ραντεβου σε πλατεια δηλαδη?
Εχεις χαζεψει?
Ποια σχολη, black dragon Αλεξιου?
Τελευταία επεξεργασία από g47 και 08 Ιουν 2015, 00:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By seismic
#120825
g47 έγραψε:Το οτι γραφεις σχολια σαν αυτο που σβηστηκε αποδεικνυει το ποιον σου.
Δεν προκειται να κανω τα ιδια σχολια. :)
Μονο δινω δουλεια στους mods που αλλη δουλεια δεν ειχαν, να απαντανε στα δικα μου report.

Το απο που ειμαι ειναι αδιαφορο στη συγκεκριμενη περιπτωση αν και το εχω αναφερει σε καποια θεματα.
Επι του θεματος δεν απαντησες σε καμια απο τις ερωτησεις.
Ειδικα περι ειδικευσης, ωστε να καταλαβουμε την επιστημονικη σου οπτικη, κατω απο την οποια εκρινες οτι αυτο που προμοταρεις αξιζει προσοχης.
Με τα μεχρι τωρα λεγομενα σου δεν καταλαβα να εχεις καμια ειδικευση, δεν καταλαβα να μπορεις να διδαξεις με καποιο τροπο, οπως και καταλαβα οτι ακολουθησες λαθος τροπο ερευνας.

Βεβαια, το αλλο που σκεφτομαι ειναι πως γινεται να σπαμαρεις σε 70 φορα για να προμοταρεις αυτο το κατασκευασμα και απο την αλλη δε σου εκοψε να σταματησεις πριν τα 60k που εδωσες. :hmmm:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g47
#120826 Αυτο δεν απανταει σε καποιο απο τα ερωτηματα περι ειδικευσης και δεν ειναι καν αστειο. :(
On topic κατι?
Άβαταρ μέλους
By mirage
#120865
seismic έγραψε:Είμαι 57 ετών και μου λέει ότι κάνω μ@λ@κίες.
Εγώ τι να του πω? Να κάνω την κότα? οικοδόμος είμαι αν αρχίσω να μιλάω την γλώσσα του δεν
θα ξέρει που να πάει.

Τελικα τι εισαι; Οικοδομος ή μηχανικός;
Άβαταρ μέλους
By seismic
#121055
mirage έγραψε:
seismic έγραψε:Είμαι 57 ετών και μου λέει ότι κάνω μ@λ@κίες.
Εγώ τι να του πω? Να κάνω την κότα? οικοδόμος είμαι αν αρχίσω να μιλάω την γλώσσα του δεν
θα ξέρει που να πάει.

Τελικα τι εισαι; Οικοδομος ή μηχανικός;

To 70 σε ηλικία 12 ετών άρχισα να εργάζομαι στον Πειραιά με τον πατέρα μου που ήταν εργολάβος οικοδομών.
Ταυτόχρονα πήγα σε απογευματινό σχολείο και τελείωσα πρώτα μηχανοτεχνίτης και μετά εργοδηγός δομικών έργων.
Σε ηλικία 14 ετών ήμουν πολύ καλός χτίστης. Αργότερα έμαθα σοβάδες, πλακάκια, τσιμεντοκονίες, πέτρες, και γενικά όλη την οικοδομική εργασία. Μέχρι και σήμερα συνεχίζω την εργασία του πατέρα μου.
Εργολάβος οικοδομών. Ποτέ μου δεν έκανα τον εργοδηγό. Το κράτος κατάργησε την σχολή Εργοδηγών, και μας έκανε μηχανικούς. Ποτέ μου δεν γράφτηκα στο ΤΕΕ. Εργάστηκα και στην Αγγλία 4 χρόνια σαν χτίστης πάνω στο Αγγλικό σύστημα δόμησης.
Τα τελευταία 25 χρόνια μένω και εργάζομαι στην Ίο Κυκλάδων.
Φημίζομαι πάνω στην εργασία μου για το τι κάνω, αλλά και για πως το κάνω.
Δύο διπλώματα ευρεσιτεχνίας στην Ελλάδα, και ένα διεθνή δίπλωμα.
Η τελευταία εργασία μου για την οποία έκανα όλες τις τεχνικές εργασίες είναι η πάνω φωτογραφία σε αυτό το link
https://www.youtube.com/channel/UCZaFAW ... vEulYCex2A
Αυτά :s_thumbsup
Τελευταία επεξεργασία από seismic και 08 Ιουν 2015, 17:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By IKE
#121103 g47 είσαι χαζός?
Άβαταρ μέλους
By IKE
#121112 Μετά και το ποστ σου αυτό εγώ είμαι σίγουρος.