Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#259137 Πήγα σήμερα στο πανεπιστήμιο να παρακολουθήσω μια ομιλία με θέμα "ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΣΤΗ ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΤΕΧΝΗ, 1714-1830"
http://www.uoi.gr/gr/events/extended.php?post_id=7953
και ο ομιλητής(καθηγητής της Ιστορίας της Ιατρικής στο University of Newcastle) θέλωντας να δώσει ένα παράδειγμα σύγχρονης "μοδάτης" ασθένειας ανέφερε την δυσανεξία στην Γλουτένη ,λέγωντας μάλιστα ότι όταν έκανε την ίδια ομιλία στο Brooklyn το μισό κοινό δήλωσε ότι πάσχει από αυτή την ασθένεια :shifty: :lol:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#259583 ^Σπισιστής: Εκείνος που ουσιαστικά είναι ρατσιστής απέναντι σε κάθε άλλο είδος ζωής του πλανήτη, θεωρώντας πως είναι ο πιο δυνατός και με τα περισσότερα δικαιώματα
:s_yes
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#259589
Αυτό έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την ποικιλία στη διατροφή ενός χορτοφάγου. Αυτή την εβδομάδα τα κυρίως γεύματα μου είχαν ως εξής: πίστα από κουνουπίδι, με μανιτάρια και τομάτα, ριζότο με άγρια μανιτάρια και σπαράγγια, μπιφτέκια λαχανικών με ρύζι, ωραιότατη σαλάτα από κρύα μαυρομάτικα φασόλια, φακές με ρύζι, ομελέτα φούρνου, γεμιστή με μανιτάρια και λαχανικά, μπιφτέκια από σεϊτάν με σαλάτα και ρύζι...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#259600
NickTG έγραψε:
Αυτό έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την ποικιλία στη διατροφή ενός χορτοφάγου. Αυτή την εβδομάδα τα κυρίως γεύματα μου είχαν ως εξής: πίστα από κουνουπίδι, με μανιτάρια και τομάτα, ριζότο με άγρια μανιτάρια και σπαράγγια, μπιφτέκια λαχανικών με ρύζι, ωραιότατη σαλάτα από κρύα μαυρομάτικα φασόλια, φακές με ρύζι, ομελέτα φούρνου, γεμιστή με μανιτάρια και λαχανικά, μπιφτέκια από σεϊτάν με σαλάτα και ρύζι...

Πίστα απο κουνουπίδι; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#259605
rx8_drifter έγραψε:^Σπισιστής: Εκείνος που ουσιαστικά είναι ρατσιστής απέναντι σε κάθε άλλο είδος ζωής του πλανήτη, θεωρώντας πως είναι ο πιο δυνατός και με τα περισσότερα δικαιώματα
:s_yes


Πάλι εδώ τα διαβάσατε πρώτες...
[ο Garland είναι διαχειριστής της σελίδας της; :hmmm: ]
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#259627 Για το φαγητό λέει ένα κάρο βλακείες, αλλά έχω να πω πως:
-Μου άρεσε πολύ η σελίδα της, ένα μπράβο στον δημιουργό (δεν την είδα από κινητό, από υπολογιστή είναι πολύ ωραία).
-Ακόμη ωραιότερο μωρό η Ελεωνόρα, άνετα θα την... :eat: :s_biggrin . Δεν θα με απέτρεπαν ακόμη κι αυτές οι διατροφικές ιδιοτροπίες, σε κάτι τέτοια είμαι πολύ καλόβολος, αν και ένα vegan τυρί μου φαίνεται ακόμη μεγαλύτερη ανοησία από την αυστηρή χορτοφαγία (δεν είναι πως τρελαίνομια για κρέας, 1-2 φορές την εβδομάδα κι αν καταναλώνω...).
:s_blush